Tartalomjegyzék
- Így működik a padlófűtés hőszivattyúval
- Ezért lesz hatékony és energiatakarékos kombináció
- Mikor éri meg a padlófűtést hőszivattyúval kombinálni?
- A padlófűtéssel kombinált hőszivattyú rendszerének előnyei
Nem véletlen, hogy az elmúlt időszakban az energiatakarékos és környezetbarát fűtési rendszerek felé fordultak az építtetők, otthonfelújítók, hiszen rendkívüli módon elszabadultak az energiaárak. Erre pedig az egyik legjobb megoldás a padlófűtés és hőszivattyú kombinációja, amely nem csupán rendkívül kényelmes és hatékony, de hosszú távon költségkímélő megoldás is lehet.
De vajon hogyan működik ez a rendszer, miben rejlik a hatékonysága, és mikor éri meg igazán ezt a technológiát választani? Legújabb blogbejegyzésünkben részletesen bemutatjuk mindezt.
Cégünk a legmodernebb split és monoblokkos hőszivattyúk telepítésével, komplett gépészeti kivitelezésével foglalkozik, kínálatunkban pedig a legjobb márkák készülékei közül válogathat otthonának igényei szerint.
Így működik a padlófűtés hőszivattyúval
A padlófűtéssel kombinált hőszivattyú rendszere két lényeges elemből áll össze: a hőszivattyúból és a padlófűtés csőhálózatából.
A hőszivattyú a külső környezetből – levegő, talaj vagy víz – nyeri az energiát, és azt továbbítja a fűtési rendszer felé. A hőszivattyú működése alapvetően a kültéri és beltéri hőmérséklet-különbségen alapszik, technológiája révén minimális elektromos energia felhasználásával biztosítja a szükséges hőmérsékletet.
A padlófűtés egy alacsony hőmérsékletű fűtési rendszer, amely a padlóburkolaton át, nagy felületen keresztül sugározza a hőt a helyiségbe a meleg víz cirkuláltatása által. A két technológia kombinációja rendkívül hatékony rendszert eredményez, ideális választás az energiatudatos felhasználók számára, mert az alacsony előremenő vízhőmérséklet, ami általában 30-40 °C, tökéletesen illeszkedik a hőszivattyú gazdaságos működéséhez.
Ezért lesz hatékony és energiatakarékos kombináció
A padlófűtés és hőszivattyú kombinációja kimagasló energiahatékonyságot kínál a fűtési rendszerek között, mivel a hőszivattyúk COP (Coefficient of Performance) értéke, vagyis a hatásfokuk 3-5 között van. Ez azt jelenti, hogy egy egységnyi elektromos energiából három-öt egységnyi hőenergiát képesek előállítani, ilyenek például a Mitsubishi Zubadan/Ecodan típusok is.
A padlófűtés egy alacsony hőmérsékletű fűtési rendszer, ebben az esetben a hőszivattyúnak nem kell magas hőmérsékletre felmelegíteni a vizet, ami növeli a hatékonyságot és csökkenti az üzemeltetési költségeket.
Mikor éri meg a padlófűtést hőszivattyúval kombinálni?
A padlófűtés hőszivattyúval különösen akkor lehet előnyös, ha az ingatlan jó hőszigeteléssel rendelkezik, ami minimalizálja a hőveszteséget. Hosszú távú tervezéskor, ahol fontos az alacsony üzemeltetési költségek fenntartása, valamint ha környezettudatos fűtési módot szeretnének, amivel csökkenthető a fosszilis energia felhasználása, így az ökológiai lábnyom is.
A padlófűtéssel kombinált hőszivattyú rendszerének előnyei
Számos előnnyel járhat, ha valaki egy ilyen fűtési rendszer kivitelezése mellett dönt. Állandóan egyenletes, kellemes hőérzetet tudunk biztosítani általa. Alacsonyan tarthatóak a rezsiköltségek, továbbá környezetbarát megoldás a megújuló energiaforrások használata miatt. Rendkívül esztétikus és helytakarékos, hiszen nincs szükség port felkavaró radiátorokra sem.
Amennyiben modern, energiahatékony és környezetbarát fűtési megoldásra vágyik, mindenképpen érdemes számba vennie a padlófűtés és hőszivattyú kombinációját. Keressen fel minket elérhetőségeinken, hogy segíthessünk megtalálni az otthonához legideálisabb fűtési rendszert!