A hőszivattyús rendszer kiépítése egy olyan kérdés, ami hosszú távra meghatározza az épület energetikai tulajdonságait. Éppen ezért rendkívül fontos az, hogy mind az adott berendezés kiválasztása, méretezése, valamint a kivitelezés is professzionális módon történjen.
Akár egy új építésű ingatlanról van szó, akár meglévő ingatlan felújításáról és korszerűsítéséről, egy megfelelően megtervezett és kivitelezett hőszivattyús rendszer jelentősen csökkenti az energiafelhasználást, így ez egy megtérülő beruházás lesz a tulajdonos számára.
A hőszivattyúk működése
Az első lényeges kérdés az, hogy miért pont a hőszivattyús fűtési megoldást érdemes választani? Erre nagyon egyszerű a válasz, hiszen ez a technológia igen sok előnnyel rendelkezik a hagyományos, foszilis tüzelőanyagokkal működő fűtési rendszerekkel szemben.
Az oldalunkon beszerezhető hőszivattyú fűtésre, hűtésre, bizonyos modellek pedig használati meleg víz előállítására is alkalmasak. Ezek a berendezések a környezetben lévő energiát használják fel, mégpedig úgy, hogy a hűtőközeg energiát von ki a levegőből, vízből vagy a talajból, majd pedig ezt az energiát egy hőcserélőn keresztül továbbítja az épületbe.
Ennek alapján választhatjuk a levegő-levegő, a levegő-víz, a víz-víz és a geotermikus hőszivattyúkat. Ezek mindegyikére igaz az, hogy akár négyszer, ötször több energiát képesek előállítani, mint amennyi villamos energiát felhasználnak, így rendkívül gazdaságosak és energiahatékonyak.
A hőszivattyús rendszer megtervezése
Mielőtt a rendszer telepítésére kerül sor, fontos pontosan kiszámolni azt, hogy mekkora az épület hőigénye, melyet sokféle tényező befolyásol. Ilyen tényező az épület mérete, hőszigetelése, energiahatékonysága. Tudni kell, hogy mire van szükség, fűtésre, hűtésre és melegvíz-előállításra is, illetve van-e meglévő rendszer, amit integrálni kell?
A fenti kérdések segítenek a szakember számára eldönteni azt, hogy milyen hőszivattyús rendszerre van szükség, illetve azt, hogy ezen belül pontosan melyik modellt érdemes választani. A megfelelő méretű, kialakítású és teljesítményű hőszivattyú kiválasztása egy kulcsfontosságú kérdés, a hatékony működés érdekében.
A hőszivattyús rendszer kiépítése
A hőszivattyús rendszer kiépítése egy összetett feladat, ezért a kivitelező kiválasztása egy fontos lépés. Érdemes egyetlen szakértő csapatra bízni a kivitelezést, ez biztosítja azt, hogy a rendszer megfelelően működjön.
Ennek előnye, hogy egy cég fog mindent a kezében tartani, nem kell közvetíteni a különböző szakterületek között. Bármilyen probléma merül fel, nem következhet be az, hogy a szakemberek egymásra mutogatnak, és a garanciális igények érvényesítése is egyszerűbb.
A teljes körű tervezést és kivitelezést végző cégek csak jól képzett szakemberekkel dolgoznak, akik a szakterületük specialistái, ez biztosítja azt, hogy a munka magas színvonalon fog elkészülni.
A kivitelezés lépései
A levegő-víz és a levegő-levegő rendszerek esetében a kültéri egységet szabad térben kell elhelyezni, hogy a megfelelő légáramlás biztosított legyen. A beltéri egység csatlakoztatása után a hidraulikai és elektromos rendszert is ki kell alakítani, majd össze kell kötni a hőszivattyút az épület fűtési rendszerével és melegvíz-tárolójával.
A hőszivattyús rendszer kiépítése után a rendszert üzembe kell helyezni és tesztelni kell. A hőszivattyúk általában kevés karbantartást igényelnek, azonban az éves ellenőrzés elengedhetetlen a hosszú távú problémamentes működés érdekében. Cégünk teljes körű kivitelezést vállal, ehhez elérhetőségeinken vehetik fel velünk a kapcsolatot!