Tartalomjegyzék
- A levegős hőszivattyú működése ?
- De mégis hogyan lesz a hideg levegőből meleg levegő?
- Mi a működésének a titka?
- Milyen előnyökkel jár egy levegős hőszivattyú működése?
- Milyen hátrányai lehetnek egy levegős hőszivattyúnak?
A levegős hőszivattyú működése nagyon energiahatékony, így az otthonok, irodák, üzletterek fűtéséhez, hűtéséhez az egyik legideálisabb és egyre jobban elterjedt megoldást jelenti. Az üzemeltetés során hatékonyan használja fel a környezetből származó kimeríthetetlen megújuló energiát.
Egy hőszivattyús rendszer egyszerre három létfontosságú funkciót is biztosítani tud az épületek számára: a fűtést, a hűtést és a használati melegvíz-ellátást.
A kínálatunkban megtalálható levegős rendszerű hőszivattyúk tökéletes megoldást biztosítanak minden évszakban a megfelelő klíma kialakításához és folyamatos fenntartásához energiahatékony módon.
De mégis hogyan lesz a hideg levegőből meleg levegő?
Az, hogy mi a meleg és mi a hideg valójában relatív. Főként, ha azt nézzük, hogy egészen az abszolút nulla fokig, ami pontosan -273,15°, minden külső levegő tartalmaz némi hőt.
A levegős hőszivattyú működése során kivonja ennek a külső hőnek egy részét, majd a beltéri egységbe mozgatja a helyiség fűtése érdekében. Nyáron pedig, amikor meleg a külső hőmérséklet, pont fordítva működik.
Egy levegő-víz hőszivattyú például még a -25 °C-os hőmérsékleti tartományban is hatékonyan tud működni, többek között emiatt is rendelkezik kimagaslóan magas teljesítmény-együttható értékekkel, amit a COP/SCOP megnevezések takarnak.
Mi a működésének a titka?
A működés kulcsa a hűtőközegben rejlik, mert ezáltal a már említett, egészen alacsony hőmérsékletű levegőből is kinyerhető a hő, ami gáz halmazállapotúvá párolog, majd besűrűsödik és a nyomás hatására hő keletkezik.
Milyen előnyökkel jár egy levegős hőszivattyú működése?
Egy levegős hőszivattyú elsőre hihetetlen dologra képes. Egy kilowatt villamos energiából háromszor-ötször annyi fűtési, vagy éppen hűtési energiát képes előállítani a működésével. Ráadásul az ehhez szükséges energia 80%-át a környezetéből veszi fel. A levegő és annak hője pedig korlátlanul a rendelkezésre áll egész évben.
A levegős hőszivattyú működése a megújuló energiák alkalmazásának köszönhetően jelentősen csökkenti a hőtermelés költségeit. A fosszilis energiahordozók elhagyásával pedig környezetbarát megoldást biztosít, mellyel élhetőbbé teszi környezetét.
A levegős hőszivattyúk rendkívül energiahatékonyak. A hőtermelés CO2 kibocsátás nélküli, így környezetbarát a működésük, ellentétben a hagyományos fűtési rendszerekkel. Hatékonyságuk által jelentős pénzt takaríthat meg.
Milyen hátrányai lehetnek egy levegős hőszivattyúnak?
Nem igazán lehet hátrányokról beszélni a levegős hőszivattyú működése során, hisz többnyire inkább előnyökkel rendelkezik a hagyományos gáz- és fatüzelésű rendszerekkel szemben.
A technika fejlődésével pedig a kezdeti problémák is kiküszöbölésre kerültek már a gyártók fejlesztései által. A korábbi modellek talán még hangosabbak lehettek, de mára az 50 dB alatti zajszinttel rendelkező kültéri egységek, mint például az LG Therma V készülékei biztosan nem fogják zavarni a szomszédok nyugodt pihenését.
Talán az említhető meg egyetlen “negatívumként”, hogy a hőszivattyús rendszerek közül a geotermikus hőszivattyúkkal ellentétben nincs passzívhűtés lehetőség a levegős hőszivattyúk működése esetén, csak a kompresszor segítségével történik hűtés. De ezt minden bizonnyal kompenzálják az egyéb előnyök.
Amennyiben Önnek is modern, környezetbarát, energiahatékony, egyszerűen telepíthető fűtési/hűtési rendszerre van szüksége, vegye fel velünk a kapcsolatot bizalommal!