Ezért érdemes központi szellőztetőrendszert beépíteni

Tartalomjegyzék

  • Mennyi friss levegőre van szükséünk naponta?
  • Érdekességek a szellőztetésről
  • Hosszú távú, megtérülő befektetés az egészségbe
  • A központi szellőztetőrendszer alkalmazási helyei

A központi szellőztetőrendszer az egyik legmodernebb megoldás az egészséges és friss beltéri levegő tisztaságának fenntartására. 

Az épületek hőszigetelésének fejlődése párhuzamosan igényli az olyan rendszerek alkalmazását, amelyek képesek biztosítani a megfelelő légcserét, miközben megőrzik, sőt még tovább is növelik a jó szigetelések nyújtotta energiahatékonyságot. 

Ebből az írásból kiderül, hogy vajon miért válik egyre elterjedtebbé a központi szellőztetőrendszerek használata. Cégünk légtechnikai rendszerek teljes körű gépészeti tervezése és kivitelezése mellett split és monoblokkos rendszerű hőszivattyúk értékesítésével és telepítésével is foglalkozik.

Mennyi friss levegőre van szükségünk naponta?

Egy átlagos felnőtt naponta kb. 10-12 ezer liter levegőt lélegzik be, ami körülbelül 15-20 köbméternek felel meg. Ha a beltéri levegő állott, oxigénhiányos, túlzottan párás, esetleg penészes, poros, az jelentősen ronthatja a szervezet koncentrációs képességét, fáradtságot, fejfájást, későbbi egészségügyi problémákat okozhat.

Egy központi szellőztetőrendszer használatával viszont ez könnyen kivédhető, hiszen általa folyamatosan biztosíthatjuk a helyiségekben az optimális légminőséget a rossz minőségű, elhasznált levegő eltávolításával.

Érdekességek a szellőztetésről

Zárt térben 5-8 ember már 2 óra alatt képes a levegő oxigénszintjét lényegesen csökkenteni megfelelő légcsere nélkül. A helyiségek páratartalma 40-60% között a legideálisabb. Ha ennél tartósan magasabb a páratartalom, akkor a penészesedés megjelenése várható, míg az alacsony páratartalom esetén zavaróan kiszáradnak a légutak.

Egy központi szellőztetőrendszer nem csupán a levegő jó minőségének fenntartásában hasznos, de képes a külső zajszennyezést is csökkenteni, amit az ablakok nyitása okozhat.

Hosszú távú, megtérülő befektetés az egészségbe

A központi szellőztetőrendszerek nem csupán kényelmesebb megoldást adnak, de jelentősen hozzájárulnak az épületek energiahatékonyságához, és az ott tartózkodók egészségéhez is. A beruházási költségek hosszú távon megtérülnek, hiszen a használatukkal alacsonyabbak lesznek a fűtési és hűtési költségek, nem mellesleg lényegesen jobb életminőség érhető el általuk.

Egy jól megtervezett központi szellőztetőrendszer az otthonok, irodák “tüdeje” lehet, ami folyamatosan ellátja az épületet friss és tiszta levegővel energiapazarlás nélkül.

A központi szellőztetőrendszer alkalmazási helyei

A központi szellőztetőrendszerek leginkább azokban az épületekben népszerűek, ahol a hangsúly az energiahatékonyságon és fenntarthatóságon van, valamint fontos az állandó minőségi levegő biztosítása. Ezért minden új építésű otthon esetében kiemelten előnyösek, hiszen a jól szigetelt falak és ablakok minimalizálják a természetes légcserét. 

Az egyre elterjedőben lévő passzívházak és zöld épületek esetében is környezettudatos megoldást nyújtanak, akárcsak úgy, ahogy egy LG Therma hőszivattyú. Irodaházakban, közintézményekben megteremtik az egészséges munkakörnyezetet a nagy létszámú közösségi terekben. Mindenhol enyhítik, megelőzik az allergiát, asztmát kiváltó pollen- és por szennyezést. De előnyösek a zajos, szennyezett elhelyezkedésű épületek esetében is. 

A központi hővisszanyerős szellőztetőrendszer tehát friss levegőt szállít, hőt nyer vissza a távozó levegőből és megszűri a szennyeződéseket, ezáltal javítja a beltéri levegő minőségét, miközben csökkenti az energiafelhasználást.

Amennyiben megtetszettek Önnek a központi szellőztetőrendszer nyújtotta előnyök, keressen fel minket elérhetőségeinken!