hőszivattyú telepítése

A hőszivattyú telepítése szakembert igényel

Blogunkban bemutatjuk a hőszivattyú telepítése során alkalmazott lépéseket, a telepítés szakmai hátterét és az alkalmazás feltételeit. A hőszivattyú ugyanis egyre több otthonban váltja le a hagyományos fűtési rendszereket, melynek oka egyrészt a környezettudatos működés, másrészt pedig a hosszú távú energiamegtakarítás.

Akár új építésű házakról beszélünk, akár lakásfelújításról, egyre népszerűbb fűtési megoldás a hőszivattyú. Ugyanakkor ez a rendszer nem egy “dobozos termék”, hanem egy összetett rendszer, amelynek minden egyes eleme számít a tervezéstől kezdve a beüzemelésen keresztül a későbbi karbantartásig. 

 

A hőszivattyú telepítésének alapjai

A hőszivattyú egy olyan energiaátalakító rendszer, amely a környezetből nyert hőenergiát hasznosítja fűtésre, hűtésre vagy használati meleg víz előállítására. A hatékonyság kulcsa a megfelelő tervezés, ügyfeleinknek ezt a szolgáltatást is kínáljuk.

A tervezéshez szükséges egy energetikai felmérés, ennek során a szakemberek kiszámolják az épület hőigényét, melyhez figyelembe veszik többek között a szigetelést és a nyílászárók állapotát is. Ismerni kell a jelenlegi vagy telepíteni kívánt fűtési rendszert, más megoldás szükséges radiátoros és más padlófűtés vagy fan coil fűtés esetén.

 

További teendők a telepítés előtt

Meg kell becsülni a melegvíz-igényt, fel kell mérni a villamos hálózatot, annak terhelhetőségét, valamint a betáplálási lehetőségeket. Ezek alapján történik a rendszer méretezése és a pontos típus kiválasztása. 

Az LG Therma V HM 1631 MA U33 egy 16 kW-os teljesítményű split rendszerű berendezés. Ideális nagyobb alapterületű családi házakhoz vagy ikerházakhoz. Ez a készülék 230/400 V-os rendszerre is csatlakoztatható és kiváló hatékonysággal működik, azonban fontos, hogy szakszerűen kerüljön beüzemelésre.

 

Hőszivattyú telepítése, a pontos folyamat

A tervezés után első lépés a kültéri egység helyének kialakítása. Stabil, vízszintes alapot kell biztosítani, ahol szabad a légmozgás és könnyen hozzá lehet férni a berendezéshez. A beltéri egységet központi helyre, jól megközelíthető módon kell elhelyezni, lehetőség szerint gépészeti helyiségbe.

A kül- és beltéri egységek elhelyezése után be kell kötni a berendezést a fűtési rendszerbe. Ki kell alakítani a puffertartályt, a melegvíz-tartályt, a keringető szivattyúkat. Ezután következik a villamos bekötés, a biztosítékokat, reléket el kell helyezni és optimalizálni kell az áramfelvételt.

Végül a beüzemelés következik, a szakemberek nyomáspróbát végeznek, beállítják a vezérlést és elkezdik a tesztüzemet. Egy jól kivitelezett rendszer nemcsak hatékonyan működik, hanem csendes, megbízható és hosszú élettartamú is.

 

Miért fontos az, hogy ez a teljes folyamat egy kézben legyen?

Bár csábító lehet minden munkafolyamatra más-más szakembert hívni, főleg, ha egy adott folyamatot valaki nagyon olcsón vállal el. Van, aki csak az elektromos bekötést vállalja, más a gépészetet, azonban a valóságban ez a legtöbb esetben problémákhoz vezet.

Tapasztalatunk szerint ezekben az esetekben nincs meg az összhang, elmarad a rendszer finomhangolása. És kérdéses az is, hogy ki vállalja a felelősséget akkor, ha valami nem tökéletes. 

A hőszivattyú telepítése során az egy kézben tartott kivitelezés előnye az egyértelmű felelősségvállalás, a gyors és szervezett munkavégzés, valamint, hogy nincs műszaki vagy kommunikációs ütközés. Ilyenkor a garanciális kérdések is átláthatóak.

Oldalunkon nemcsak kiváló minőségű hőszivattyúkat vásárolhat, hanem komplett kivitelezést is vállalunk, ezáltal otthona a legkorszerűbb fűtési rendszerrel lesz ellátva.